Увійти
Жіночий інформаційний портал
  • Емін Агаларов одружився вдруге: перші фото з весілля, плаття нареченої і зоряні гості Напросилися емін
  • Якими фарбами малюють на стінах
  • Якими фарбами малюють на стінах
  • Останні слова звичайних людей перед смертю (1 фото) Останні слова звичайних людей перед смертю
  • Як намалювати троля трояндочки з відомого мультфільму?
  • Як намалювати трояндочку з мультфільму тролі поетапно
  • Презентація на тему: "Ісаак Ілліч Левітан Золота осінь, Осінь була найулюбленішим порою року для Левітана, і він присвятив їй більше сотні картин. Однією з найулюбленіших."

    Презентація на тему:

    У четвертому класі багато робіт з розвитку мовлення. У своїй роботі я часто використовую презентації.

    Перегляд вмісту документа
    «Презентація по картині Левітана" Золота Осінь "»

    4 клас «Школа Росії» Російська мова

    Твір по картині

    И.И.Левитана

    « золота осінь»


    Всім хлопцям дан дзвінок,

    він кличе нас на урок.

    Станьмо, підрівняти,

    З труднощами впораємося.


    Дайте відповідь на питання:

    Яка зараз пора року?

    Які ознаки осені ви знаєте?

    Які вірші про цей час року ви знаєте?


    Осінь на узліссі

    Фарби розводила,

    За листі тихенько

    Пензлем проводила.

    Пожовтів ліщина,

    І зашарілися клени.

    В пурпурі осинки,

    Тільки дуб - зелений.

    (Е. Трутнева)


    Ісаак Ілліч Левітан (1860 – 1900)


    И.И.Левитан « Осінь. Жовтень »



    И.И.Левитан «Осінь. річка »


    И.И.Левитан

    "Осінній пейзаж"



    Наша осінь, правда, золота,

    Як її інакше назву?

    Листя помаленьку облітаючи,

    Встеляють золотом траву.

    Е. Благинина


    художник

    пейзажист

    Майстер пензля

    живописець

    картина-

    пейзаж

    полотно


    план

    • Яка пора року на картині?
    • Яке враження справляє на вас ця картина?
    • Що ви бачите далеко?
    • Які кольори переважають в пейзажі?
    • Що особливо подобається в полотні?

    Замініть неточні слова:

    Сонячні промені природу.

    Молоді берізки суцільно золотистої листям.

    Рожеві легкі хмари плавають по ніжно-блакитного неба.

    висвітлюють

    покриті

    пливуть


    Вставте пропущені букви і поясніть орфограми

    • б.рега
    • грус.но
    • з.л.тая
    • чу.ство
    • кр.сота
    • радос.но

    ле.кіе

    тра.ка

    пр.хладний

    т.ченіе

    б.л.ствольние

    р.зн.цветная


    розповсюдьте пропозиції

    Прийшла осінь.

    Тече ріка.

    Синіє небо.

    Падає листя.


    3. Що ви бачите на передньому плані? 4. Що ви бачите далеко?

    ( На передньому плані картини ...)

    опорні слова

    • річка - тиха, темна, звивиста,

    з повільною течією

    • берега - сонні, поникла, суха трава
    • берізки - белоствольние, золоті наряди
    • небо - блакитне, світле, чисте
    • хмари - легкі, білі
    • ліс - далеко, одіж
    • поля - безкраї, строкатий, оксамитовий килим
    • повітря - наповнене, прохолодне і чисте

    5. Мої почуття і ставлення до картини.

    (Ця картина викликає ...)

    опорні слова:

    • світле почуття радості і спокою
    • трішки сумно
    • скинуть золоту листя

    Двадцять четвёртое вересня.

    Твір.

    "Золота осінь".




    підсумок уроку

    • Зачитайте свої твори. (2-3 чол.)
    • Молодці!

    Домашнє завдання

    Т. с. 19, Упр. 2

    розділи: Російська мова , Початкова школа , Конкурс «Презентація до уроку»

    Презентація до уроку











    Назад вперед

    Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

    Мета уроку:

    1. Формувати вміння складати художній опис картини.
    2. розвивати творчу уяву дітей.
    3. Розвивати письмову мову і орфографічну пильність учнів.
    4. Розвивати уміння записувати текст, з огляду на його структурні компоненти: початок, основну частину, висновок.

    Хід уроку

    Постановка навчальної задачі.

    Хлопці, сьогодні на уроці ми будемо вчитися писати твір по картині. Ми будемо вчитися розуміти, яку важливу роль відіграє мистецтво в житті людини, як воно допомагає нам пізнати навколишній світ.

    (Додаток. Слайд 1) «Знайомтеся: співак російської природи - художник Ісаак Ілліч Левітан».

    Хлопці, ви бачите портрет художника, який написав картину «Золота осінь». Картина була написана, коли йому було всього 19 років. У 1880 році в Москві на виставці цю картину побачив і придбав Павло Михайлович Третьяков, творець знаменитої картинної галереї.

    (Додаток. Слайд 2) «Сприйняття картини».

    Давайте уважно розглянемо картину. Нам допоможе пробудити почуття, емоції, уяву музика П. І. Чайковського «Осіння пісня» з циклу «Пори року». (Звучить запис уривка твору.)

    (Додаток. Слайд 3) Бесіда за змістом картини.

    1. Який день зобразив художник? (Ясний, сонячний, спокійний.)
    2. Що можна сказати про колір неба? (Блакитне, з білими хмарами, чисте.)
    3. Як колір допомагає художнику показати наближення пізньої осені? (Золото дерев; суха, жовта, бура трава.)
    4. Що ви можете сказати про відблисках світла в річці? (Вода в річці темно-синя, а вдалині - блакитна.)
    5. Якими художник зобразив дерева? (Жовті, золоті, різнокольорові, ошатні, строкаті.)
    6. Які фарби використовує художник, щоб показати своє ставлення до осені? (Хоча на картині присутні і холодні кольори, вся вона пронизана теплими тонами: жовтим, золотистим, зеленим, червоним, блакитним.)

    (Додаток. Слайд 4) Завдання на розвиток творчої уяви.

    Що спільного між картиною И.И.Левитана і віршем О.С.Пушкіна.

    Учень читає уривок з вірша.

    Похмура час! Очей зачарування!
    Приємна мені твоя прощальна краса -
    Люблю я пишне в'янення,
    У багрець і золото одягнені лісу.
    В їх сінях вітру шум і свіже дихання,
    І рідкісний сонця промінь, і перші морози,
    І віддалені сивий зими погрози.

    - (І в віршах Пушкіна, і на картині Левітана ми бачимо красу осінньої природи).

    (Додаток. Слайд 5) Колективне складання плану твори.

    1. Як художник показав наближення осені? (Художнику вдалося передати прохолодне чисте осіннє повітря; багряні і жовті берези, бронзові дуби; бура осіння трава.)
    2. Яку роль відіграє колір в картині? (Вся картина Левітана пронизана світлом. Тут немає похмурих кольорів. Переважають яскраві фарби.)
    3. Які думки і почуття висловив художник в цій картині? (Художник змушує нас придивитися до красу нашої природи і передає нам свою любов до неї.)
    4. Яке враження справляє картина? (Дивишся на картину і відчуваєш прохолодний, бадьорить осіннє повітря. Пейзаж не викликає смутку, художник малює «пишне в'янення».)

    (Додаток. Слайд 6) Словарно-орфографічна робота.

    1. Встав пропущені букви в корені слова: ж ... лтий, б ... гримни, б ... дрящій, з ... л ... ті, н ... рядні, х ... лодной, до .. .ртіна, кр ... сота, п ... йзаж.
    2. Встав пропущені букви в приставці слова: пр ... хладний, пр ... низу, пр ... сутствует, п ... р ... дає.
    3. Поясни лексичне значення слів:
      • Пейзаж - ....
      • Багряний - ....
      • Озимі - ... .

    (Додаток. Слайд 7) Уявіть собі, що ви присутні в тих місцях, які зображені на картині И.И.Левитана «Золота осінь». Дайте відповідь на питання.

    1. Що вас оточує? (Художник зобразив вузьку річку, спокійно несе свої води. Зліва, на високому березі річки розташувалася березова гайок, накинувшись на себе золотистий наряд. Праворуч - окремі дерева - це дуби в червоно-бронзових плащах. На передньому плані - річка. Вода в ній темно -синя, а вдалині - блакитна. Там, де річка робить плавний поворот, самотньо стоїть берізка. на задньому плані видно невелике село. вдалині видно поля, на яких зійшли озимі.)
    2. Чим ви милуєтеся? (Я милуюся «пишне в'янення в чудовий осінній день. Я милуюся лісом, який« точно терем писаний, ліловий, золотий, багряний ... ».)
    3. Чим вам особливо подобається картина? (Це до болю знайомий і рідний пейзаж. Це моя Батьківщина - Росія.)
    4. Що вас змушує сумувати? (Картина світла, але нотки смутку присутні. Як тут не згадаєш рядки О. С. Пушкіна: «Похмура час! Очей зачарування! Приємна мені твоя прощальна краса ...». Все дихає тишею і осіннім спокоєм. Природа готується до зимового сну. )

    (Додаток. Слайд 8) Написання твору. (Структура твори.)

    1. З чого слід почати? (И.И.Левитана називають «відкривачем» красот російської землі. Ці краси знаходяться поруч з нами. Сила і талант художника полягає в тому, що він змушує вдивитися в знайому і рідну природу.)
    2. Що потрібно написати в основній частині тексту? (В основній частині треба описати побачене на картині. Слайд 7.)
    3. Якою буде кінцівка? (Які почуття, емоції викликає картина?) Слайд 7.)

    Написання твору.

    література:

    1. «Твір по картині для молодших школярів» Л.Л. Страхова, 2007р.
    2. «Ісаак Левітан» О. Д. Атрощенко, Л. І. Захаренкова, М. Н. Кисельов 2010р.

    розділи: Російська мова , Початкова школа , Конкурс «Презентація до уроку»

    Презентація до уроку











    Назад вперед

    Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

    Мета уроку:

    1. Формувати вміння складати художній опис картини.
    2. Розвивати творчу уяву дітей.
    3. Розвивати письмову мову і орфографічну пильність учнів.
    4. Розвивати уміння записувати текст, з огляду на його структурні компоненти: початок, основну частину, висновок.

    Хід уроку

    Постановка навчальної задачі.

    Хлопці, сьогодні на уроці ми будемо вчитися писати твір по картині. Ми будемо вчитися розуміти, яку важливу роль відіграє мистецтво в житті людини, як воно допомагає нам пізнати навколишній світ.

    (Додаток. Слайд 1) «Знайомтеся: співак російської природи - художник Ісаак Ілліч Левітан».

    Хлопці, ви бачите портрет художника, який написав картину «Золота осінь». Картина була написана, коли йому було всього 19 років. У 1880 році в Москві на виставці цю картину побачив і придбав Павло Михайлович Третьяков, творець знаменитої картинної галереї.

    (Додаток. Слайд 2) «Сприйняття картини».

    Давайте уважно розглянемо картину. Нам допоможе пробудити почуття, емоції, уяву музика П. І. Чайковського «Осіння пісня» з циклу «Пори року». (Звучить запис уривка твору.)

    (Додаток. Слайд 3) Бесіда за змістом картини.

    1. Який день зобразив художник? (Ясний, сонячний, спокійний.)
    2. Що можна сказати про колір неба? (Блакитне, з білими хмарами, чисте.)
    3. Як колір допомагає художнику показати наближення пізньої осені? (Золото дерев; суха, жовта, бура трава.)
    4. Що ви можете сказати про відблисках світла в річці? (Вода в річці темно-синя, а вдалині - блакитна.)
    5. Якими художник зобразив дерева? (Жовті, золоті, різнокольорові, ошатні, строкаті.)
    6. Які фарби використовує художник, щоб показати своє ставлення до осені? (Хоча на картині присутні і холодні кольори, вся вона пронизана теплими тонами: жовтим, золотистим, зеленим, червоним, блакитним.)

    (Додаток. Слайд 4) Завдання на розвиток творчої уяви.

    Що спільного між картиною И.И.Левитана і віршем О.С.Пушкіна.

    Учень читає уривок з вірша.

    Похмура час! Очей зачарування!
    Приємна мені твоя прощальна краса -
    Люблю я пишне в'янення,
    У багрець і золото одягнені лісу.
    В їх сінях вітру шум і свіже дихання,
    І рідкісний сонця промінь, і перші морози,
    І віддалені сивий зими погрози.

    - (І в віршах Пушкіна, і на картині Левітана ми бачимо красу осінньої природи).

    (Додаток. Слайд 5) Колективне складання плану твори.

    1. Як художник показав наближення осені? (Художнику вдалося передати прохолодне чисте осіннє повітря; багряні і жовті берези, бронзові дуби; бура осіння трава.)
    2. Яку роль відіграє колір в картині? (Вся картина Левітана пронизана світлом. Тут немає похмурих кольорів. Переважають яскраві фарби.)
    3. Які думки і почуття висловив художник в цій картині? (Художник змушує нас придивитися до красу нашої природи і передає нам свою любов до неї.)
    4. Яке враження справляє картина? (Дивишся на картину і відчуваєш прохолодний, бадьорить осіннє повітря. Пейзаж не викликає смутку, художник малює «пишне в'янення».)

    (Додаток. Слайд 6) Словарно-орфографічна робота.

    1. Встав пропущені букви в корені слова: ж ... лтий, б ... гримни, б ... дрящій, з ... л ... ті, н ... рядні, х ... лодной, до .. .ртіна, кр ... сота, п ... йзаж.
    2. Встав пропущені букви в приставці слова: пр ... хладний, пр ... низу, пр ... сутствует, п ... р ... дає.
    3. Поясни лексичне значення слів:
      • Пейзаж - ....
      • Багряний - ....
      • Озимі - ... .

    (Додаток. Слайд 7) Уявіть собі, що ви присутні в тих місцях, які зображені на картині И.И.Левитана «Золота осінь». Дайте відповідь на питання.

    1. Що вас оточує? (Художник зобразив вузьку річку, спокійно несе свої води. Зліва, на високому березі річки розташувалася березова гайок, накинувшись на себе золотистий наряд. Праворуч - окремі дерева - це дуби в червоно-бронзових плащах. На передньому плані - річка. Вода в ній темно -синя, а вдалині - блакитна. Там, де річка робить плавний поворот, самотньо стоїть берізка. на задньому плані видно невелике село. вдалині видно поля, на яких зійшли озимі.)
    2. Чим ви милуєтеся? (Я милуюся «пишне в'янення в чудовий осінній день. Я милуюся лісом, який« точно терем писаний, ліловий, золотий, багряний ... ».)
    3. Чим вам особливо подобається картина? (Це до болю знайомий і рідний пейзаж. Це моя Батьківщина - Росія.)
    4. Що вас змушує сумувати? (Картина світла, але нотки смутку присутні. Як тут не згадаєш рядки О. С. Пушкіна: «Похмура час! Очей зачарування! Приємна мені твоя прощальна краса ...». Все дихає тишею і осіннім спокоєм. Природа готується до зимового сну. )

    (Додаток. Слайд 8) Написання твору. (Структура твори.)

    1. З чого слід почати? (И.И.Левитана називають «відкривачем» красот російської землі. Ці краси знаходяться поруч з нами. Сила і талант художника полягає в тому, що він змушує вдивитися в знайому і рідну природу.)
    2. Що потрібно написати в основній частині тексту? (В основній частині треба описати побачене на картині. Слайд 7.)
    3. Якою буде кінцівка? (Які почуття, емоції викликає картина?) Слайд 7.)

    Написання твору.

    література:

    1. «Твір по картині для молодших школярів» Л.Л. Страхова, 2007р.
    2. «Ісаак Левітан» О. Д. Атрощенко, Л. І. Захаренкова, М. Н. Кисельов 2010р.

    І.І. Левітан «Лісове озеро»

    Тема: Підготовка до написання твору за картиною І. І. Левітана «Лісове озеро». Мета уроку:

    Ознайомити учнів з життям і творчістю І. І. Левітана; розвивати навички аналізу картини; сприяти емоційного сприйняття творів мистецтва; виховувати естетичний смак; розвивати мовлення учнів, уміння логічно викладати свої думки; розвивати образне мислення; збагатити словниковий запас учнів; розвивати вміння викладати свої думки, аргументувати свою точку зору.

    Плановані результати:

    Учні познайомляться з творчістю Ісаака Ілліча Левітана, навчаться правильно складати план твори, підбирати виразні засоби, навчаться описувати картину, логічно викладати текст.


    картинна галерея

    Ісаак Ілліч Левітан жив і працював в Росії сто років тому.

    Він писав пейзажі - картини, що зображують природу.

    У них він прагнув передати настрої, переживання, які викликає у людини природа.

    Картини І. І. Левітана зберігаються в Третьяковській галереї

    в Москві, в Російському музеї

    в Петербурзі, в музеях інших міст Росії.

    Сьогодні нам належить відкрити дивовижний світ російської живопису. Ми познайомимося з творчістю видатного російського живописця И.И.Левитана, побачимо його картини.


    Робота по картині І. Левітана «Лісове озеро»

    Звернемося до картини.

    - Великий італійський художник Л. Так Вінчі сказав: "живопис- поезія, яку бачать, а поезія - живопис, яку чують".

    «Похмура час! Очей чарівність! » - так писав про осінь А.С. Пушкін. Осінь надихала поетів і живописців на створення шедеврів. Особливо гостро співаки природи відчували красу цієї пори року далеко від міста - в лісі, серед безкраїх полів, на березі озера. Осінь стала однією з провідних тем у творчості російського художника І.І. Левітана.

    І.І. Левітан «Лісове озеро»


    Що ти бачиш на передньому плані картини, а що далеко?

    Створюється враження, що в картині розчиняється передній план. Він розпливається в глибині озера, в якому відображаються вершини дерев, що оточили його навколо. Вся увага глядача приковує глибина картини, тобто її задній план.


    Яка пора року і який час дня зобразив художник? Поясни, чому ти так думаєш.

    Художник зобразив осінь. Переважання темних тонів, дає можливість зробити висновок, що це вечірній час заходу. Жовті і освітлені західними сонячними променями сосни окреслюють округлі краю берега.


    Розкажи про воду озера. Чи завжди так яскраво, як на картині І. І. Левітана, відображаються у воді берега?

    У центрі картини художник написав чисте глибоке озеро. Цим автор намагався звернути увагу глядача саме на головний його предмет, якому приділялася особлива увага при написанні картини - до озера.


    Лісове озеро в глушині. Осіннім небом дихає. І дивуватися не поспішає, Що ліс прозоріше і вище. Загадково листям шарудить. А вітер воду трохи колише, Начебто він чогось шукає, Або про щось говорить Але сонно озеро мовчить. Можливо, чекає чогось понад? Коли ковзаючі промені, Торкнуться хвиль, як метелики. Щоб їх живі вогники, Як зграї птахів, .................. зірвалися з даху, Розфарбувати похмурі дні.

    лісове озеро

    Наталя Мурадова


    Які фарби використовував І. І. Левітан, створюючи цю картину?

    Які почуття викликала

    у тебе ця картина?

    Якби ти потрапив на береги цього озера, що б ти там робив?

    Як ти думаєш, які звуки міг би ти почути на березі озера?

    Які ще картини І. І. Левітана ти бачив?

    природа була головною темою Левітана. У картинах цього чудового художника скромна російська природа оживала, запам'яталася і полюбилася всім, хто знайомий з його творчістю.

    Він відчував чарівну природу, чув чудову музику, переймався її дивовижною тишею.


    Колись в «Рідної мови» Пройшла з картиною зустріч І в пам'яті Ярка! Що може бути простіше? Березовий гай, Осинки, луг, річка. Ах, «Золота осінь»! Красива неба просинь, Село далеко, Вода в річці світлішає, І озимина зеленіє. І так тепло щоці, І напливають мрії,

    І. І. Левітан

    Золота осінь. 1895 р

    Коли притисніть до березі На мить один щокою. А серце Стрепенеться І радісно заб'ється Від краси такої!

    Іван Есаулков


    І. І. Левітан Осінь. 1897 р

    На першому плані зліва ялина Увійшла гілками в акварель. Праворуч утворюють сітку Дерев тонких, голих гілки. Кой-де зберігають вони листи. А фарби ніжні і чисті. Осінній день, спокійний, сірий, У своїй прозорий атмосфері. задумлива тиша У пейзажі цьому нам видно. У ньому багато смутку і печалі. Пустельні берега і дали, Де то чи ліс, не те пагорби На тлі неба бачимо ми.

    Ось, глядач, ми і подивилися У Левітана акварелі! І осінь на одній видно - Як чудова вона! У картині дуже поетична, Чарівна, лірична І виразна річка: Її порожні берега, Засипані суцільно листям; Річка полонить синявою.

    Іван Есаулков


    І. І. Левітан

    Осінь. яскравий день

    Як хороша була робота Під променисто-яскравим небом! Пейзажу російської роздолля! У картині на передньому плані Тин, за ним пусте поле, А праворуч від тину - галявина. Горять осінні дерева, За ними - хати і садиби. Закінчить обмолот село - Тоді рікою поллються весілля. Сьогодні день такий погожий І яскраво-сонячний при цьому. Хоча і осінь, але, схоже, Що настав бабине літо!

    Хоча і осінь, але, схоже, Що настав бабине літо. Сьогодні день такий погожий І яскраво-сонячний при цьому! Запалили свої багаття дерева, Пожежа їх небо відображає. Дочекалася від полів село Небаченого врожаю.

    Снопи просушать, обмолотять - І знову люди будуть з хлібом.

    Іван Есаулков


    мовна підготовка

    • А) Підбери синоніми до слів: художник - живописець, пейзажист, майстер пензля, створює, пише. Картина - полотно, репродукція.
    • Б) Зверни увагу:

    на передньому плані, тут, праворуч, ліворуч, поблизу, вдалині, вгорі.

    • В) Назва будь кольорів і відтінків можна вжити при описі?

    Г) Словник

    • Картина, пейзаж, зображення.
    • Художник (що робив?) Писав, створював, працював, зобразив, показав, відбив. На картині зображено, показано, відображене. Дієслова: думати, милуватися, захоплюватися, царювати, мріяти, тремтіти, пахнути, показати, виднітися, хотіти, любити.
    • Повітря (який?) - прозорий, чистий, свіжий.
    • Озеро (яке?) - чисте, глибоке.
    • Листя (яка?) - зелена, смарагдова, жовта, золота.
    • Сосни (які?) - високі, стрункі, вічнозелені.

    Складання плану твори

    План.

    1. Художник і його картина.

    2. Опис картини І. Левітана "Лісове озеро".

    3. Моє ставлення до картини.


    Твір по картині І.І. Левітана «Лісове озеро»

    Картина «Лісове озеро» була написана І.І. Левитаном в 1889 році. На ній зображений осінній пейзаж.

    У центрі картини художник написав чисте глибоке озеро. И.И.Левитан використовував холодні тони.

    На передньому плані картини зображені високі сосни з вічнозеленої хвоєю. Вони яскраво відображаються з стрімчастого берега в прозорій воді озера.

    Вдалині по обох берегах яскравим золотом горить березовий гай. Повітря прозоре й свіже. Промені холодного осіннього сонця ковзають по жовтим, зеленим, пурпуровим верхівках дерев.

    Ця картина викликала сумне почуття прощання з літом.


    Твір по картині І.І. Левітана «Лісове озеро»

    Широко розкинулось озеро на картині І.І. Левітана. У ньому, як у дзеркалі, відбиваються дерева. Уздовж берега, як велика дружня сім'я стоять сосни. Великі сосни, як тата, мами, бабусі і дідусі, а маленькі - це малюки.

    На задньому плані - дерева, як - ніби села Жар - птиця і розпустила свій барвистий хвіст. А на правому березі, де темно, дерева грають в хованки з сонцем. Дивлячись на цю картину, я потрапив в цей тихий, казковий світ. Я почув спів птахів, шурхіт листя і легкі сплески води. Так і сидів би і слухав цю чарівну пісню природи.


    • Як ми працювали на уроці? Що вам сподобалось? Що нового дізналися? На другому уроці ми будемо писати твір. А для того щоб воно вийшло цікавим, необхідно домагатися зв'язності в викладі, барвистості в описі, правильної побудови речень, грамотного написання. Звертатися до орфографічних словників.

    Список використаних джерел

    • Стихи.ру

    http://stihi.ru/2010/09/27/2195

    http://www.stihi.ru/2012/10/02/5921

    http://www.stihi.ru/2013/09/29/2005

    http://www.stihi.ru/2012/09/19/3154

    Вчитель початкових класів

    МБОУ ЗОШ № 8 м Моздока

    Сук Наталія Іванівна


    Осінь була найулюбленішим порою року для Левітана, і він присвятив їй більше сотні картин. Однією з найулюбленіших публікою картин є ця Золота осінь, хоча вона і не такі вже й характерна для творчості художника - занадто яскраво, сміливо, мажорно виконана вона. Можливо, що і сам Левітан був не цілком задоволений нею, бо через рік написав ще одну картину з тією ж назвою, але написану більш м'яко, ніжно, кришталево ...


    Ісаак Ілліч Левітан. Золота осінь В кожному куточку природи Левітан вмів знайти щось заповітне, сокровенне. Він говорив учням, що мало добре написати землю, небо, воду, - треба передати в пейзажі почуття, яке об'єднає, зв'яже в одне ціле землю, воду, небо. Тому пейзажі Левітана неможливо передати словами. Все назвеш, що написано на полотні, але як знайти слова, щоб сказати про головне, про те, що не написано? Перерахуєш волохаті їли, сніг, червоне сонце, але як висловити ту печаль, яка охопила Левітана і не потурбувала його супутників? ..


    Ісаак Ілліч Левітан. Золота осінь "Золота осінь". Білі стовбури і палаюча листя беріз, прозора блакить неба, рудувата трава, холодна синь річки. І повітря, який сам вривається в груди і від якого, як від джерельної води, поламивает зуби. І бадьорість, якої заряджає нас цей погожий осінній день. І свято золота і синяви. І смуток від того, що скінчиться свято, а за ним - в'янення, чорно-білий зимовий сон. І радісна впевненість, що потім, попереду, знову зелень і блакить, бо природа вічно живе і завжди прекрасна. А на полотні - дерева, трава, річка, небо.


    Ісаак Ілліч Левітан. Золота осінь Левітан любив повторювати вірші російського поета Баратинського: З природою одною він життям дихав: Струмка розумів лепетання, І говір деревних аркушів розумів, І відчував трав животіння ... "Ось що потрібно пейзажиста - розуміти розмову води і дерев, чути, як трава росте, - говорив Левітан.- Яке це велике щастя! "


    Ісаак Ілліч Левітан. Золота осінь На картині "Золота осінь" ми бачимо березовий гай в мідно золотом осінньому убранні. В глибині луки втрачається річка, на лівому березі якої стоять стрункі біло-жовті берізки і дві осинки з уже майже опалим листям. Вдалині видно червонуваті гілки чагарника. Земля вкрита жовтіючої зів'ялої травою.


    Ісаак Ілліч Левітан. Золота осінь А на правому березі річки ряд ще зелених верб, які ніби чинять опір осінньому в'янення. Річкова гладь здається нерухомою і холодною. На поверхні води відбивається світле небо з білими хмарами. Осінній день, зображений художником, сповнений світла. У картині переважають життєрадісні світлі тони. Майже на лінії горизонту помітні обриси далеких будівель, ліси, полів, засіяних озиминою.


    Ісаак Ілліч Левітан. Золота осінь Пейзаж "Золота осінь" зображує саме ліричний з пір року. "Похмура час! Очей чарівність! Приємна мені твоя прощальна краса", так сказав про золотої осені Олександр Сергійович Пушкін. Напевно, саме ці період повторював про себе Ісаак Левітан, працюючи над своїми знаменитими пейзажами


    Ісаак Ілліч Левітан. Золота осінь Художник розумів осінь, перш за все як свято фарб, як прощання з літом. Пейзаж той самий не навіває сумних думок про майбутню довгу зиму. Адже в природі все однаково прекрасно, і кожне з часів року має свою неповторну красу.


    Ісаак Ілліч Левітан. Золота осінь Дивлячись на картину "Золота осінь", глядач мимоволі переймається глибоким почуттям любові до рідної природи, Що дарує нам незабутні хвилини високого насолоди прекрасним.