Увійти
Жіночий інформаційний портал
  • А де в вашому місті стояв пам'ятник Сталіну?
  • Як жилося селянам в царській Росії
  • Мальта: село мамонтів і шерстистих носорогів Завідувач сільської читальнею 5 букв
  • Як намалювати сніжинку олівцем Як намалювати сніжинку на папері поетапно
  • Як навчитися малювати акварельними фарбами
  • Як малювати акриловими фарбами
  • Питання за оповіданням червоні вітрила. Тест "червоні вітрила"

    Питання за оповіданням червоні вітрила. тест

    розділи: література

    Мета уроку:

    • освітня- контроль рівня знань по творчості О. Гріна;
    • Виховна- виховання духу змагання, ціннісної орієнтації;
    • розвиваюча - розвиток уважності, речемислітельних механізмів.

    устаткування:Портрети О. Гріна, Карта Грінландії, малюнки до твору, кросворди, фотографії будинку-музею Гріна в Феодосії.

    епіграф: "Червоні вітрила" - чарівна казка російської літератури! (В. Шкловський)

    Хід уроку

    1. Організаційний момент.

    2. За результатами попереднього уроку визначилися 10 знавців творчості Гріна, які і будуть учасниками "Слабого ланки на судні" Червоні вітрила ".

    Учні займають свої ігрові місця.

    1 тур "Три питання для матроса"

    (Питання адресований одному учаснику, право відповіді не переходить, в ході туру кожен учасник повинен відповісти на 3 питання)

    1. Прізвисько Ассоль? (Корабельна)
    2. Витоки назви "Червоні вітрила" (Кораблик, зроблений руками Лонгрена, пророкування Егля)
    3. Хто такий Лонгрен? (Батько Ассоль)
    4. Який роботою на дому займався Лонгрен? (Робив іграшки з дерева)
    5. Від чого померла мати Ассоль? (Застуда, що перейшла в запалення)
    6. Яке ім'я вийде, якщо з'єднати майстра будь-якого справи і приправу для страв білого кольору, що складається з кристалів? (Ассоль)
    7. Кого проклинав Меннерс перед смертю? (Лонгрена)
    8. Чого не вміли робити люди Каперни, за словами Лонгрена? (Кохати)
    9. Місто, що знаходиться неподалік від Каперни? (Лісс)
    10. Хто такий Егль? (Збирач пісень)
    11. Хто з великих вважав, що краще бути першим на селі, ніж другим у Римі? (Цезар)
    12. Хто передбачив появу корабля з червоними вітрилами? (Егль)
    13. Чий будинок був похмурий усередині і величний зовні? (Грея)
    14. Які квіти оточували будинок Грея? (Тюльпани)
    15. Що таке лафіт, херес, згадувані в феєрії? (Кавказ)
    16. Яка напис латинською мовою була зроблена на одній з бочок з вином? (Мене вип'є Грей, коли буде в раю)
    17. Що зробив маленький Грей з солідарності до служниці Бетсі? (Обпікся)
    18. Після якої події Грей написав записку, підписавшись ім'ям Робін Гуда? (Розбив скарбничку, дав грошей Бетсі на весілля)
    19. Коли Ліліан Грей з світської дами перетворювалася в звичайну жінку? (Під час спілкування з сином)
    20. Коли Грей вирішив пов'язати життя з морем? (Коли побачив в бібліотеці картину, із зображенням бурі)
    21. Шхуна, на якій пішов в перше плавання Грей? ( "Ансельм")
    22. Назва корабля, який купив капітан Грей? ( "Секрет")
    23. Ім'я Грея? (Артур)
    24. З якого матеріалу були виготовлені червоні вітрила? (З шовку)
    25. Хто припустив, що Грей буде перевозити контрабанду? (Панта)
    26. Вантаж, який перевозив пароплав, на який влаштувався працювати Лонгрен? (Пошта)
    27. Перший подарунок Грея Ассоль? (Кільце)
    28. Він готовий був дати грошей Мері, але в обмін на любов (Меннерс)
    29. Місце проживання Ассоль? (Каперни)
    30. Яке видовище викликало в Каперні поголовну смуту, яку можна порівняти з землетрусом? (Корвет з червоними вітрилами)

    (По завершенню туру учасники піднімають таблички з ім'ям того учасника, якого вважають слабкою ланкою. Рік, що минає розповідає, що в творі йому найбільше сподобалося).

    2 тур "Грінландія"

    (Кожному учаснику буде поставлено лише одне питання по життю і творчості письменника)

    1. Як перекладається псевдонім письменника з англійської мови? (Зелений)
    2. Яку шапку описав Грін? (Невидимку)
    3. Століття, в який народився Грін? (19)
    4. Навіщо Грін збирався на Аляску, в Сибір? (Золото)
    5. Виріб із золота в однойменному оповіданні? (Ланцюг)
    6. Якого кольору лампу Стилтон просив запалювати бродягу? (Зеленого)
    7. Як називається земля дитинства Гріна? (Грінландія)
    8. Ким мріяв стати письменник? (Капітаном)
    9. В якій губернії народився Грін? (Вятка)

    (Рік, що минає учасник на мапі Грінландії знаходить географічні назви з "Червоних вітрил", співвідносить їх з подіями в творі)

    3 тур "Лише уста розкрию я, ви дізнаєтеся мене"

    (Кожен учасник відповідає на два питання, дізнається по мовній характеристиці героя)

    1. "Вона так само просила тебе! Думай про це, поки ще живий, Меннерс, і не забудь! " (Лонгрен)
    2. "У нас в будинку немає ні крихти їжі, я сходжу в місто, і ми з дівчинкою перебудемо як-небудь до повернення чоловіка" (Мері)
    3. "Якщо я спущу шхуну на воду поплавати трохи - вона ж не промокне, я її потім витру" (Ассоль)
    4. "Я, мабуть розбуджу її, але тільки для того, щоб намилити твою здоровенну шию" (Лонгрен)
    5. "Я не зіпсував картину. Я не можу допустити, щоб при мені стирчали з рук цвяхи і текла кров, я цього не хочу. " (Грей)
    6. "Бетсі, ці гроші твої. Ватажок зграї розбійників Робін Гуд ". (Грей)
    7. "Ідіть куди хочете, мій пташеня, месла до ваших чутливим крильцям пристала смола, ви можете відмити її вдома одеколоном Роза-мімоза" (капітан Гоп)
    8. "Ще можу повідомити вам, що її батько сущий мерзотник, він утопив мого татуся, як кішку якусь, прости Господи" (Меннерс-молодший)
    9. "В рахунок витрат доклав трохи своїх" (Летика)
    10. "Мої вітрила жевріють, а в серці більше щастя, ніж у слона при вигляді невеликої булочки" (Грей)
    11. "Будьте щасливі, капітан, і нехай щаслива буде та, яку найкращим вантажем я назву, найкращим призом" Секрету "(Летика)
    12. "Мені здається, що тобі дуже боляче, підемо, Бетсі, до лікаря, підемо ж" (Грей)
    13. "Виросте, забуде. А поки не варто відбирати у тебе таку іграшку. Багато адже потім тобі доведеться побачити не червоних, а брудних і хижих вітрил "(Лонгрен)
    14. "Я люблю казки і пісні, і я просидів в цьому селі цілий день, намагаючись почути що-небудь, ніким не почуте" (Егль)
    15. "Лонгрен, що ж ти став як пень? Бачиш, мене забирає "(Меннерс)
    16. "Ось він рай, в моїй руці, то тут, то знову немає" (Грей).

    (Рік, що минає дає характеристику полюбився герою)

    1. Він напився в таверні, намагаючись дізнатися про Ассоль (Летика)
    2. Селище Ассоль (Каперни)
    3. Який їжею обпікся Грей (Суп з бараниною)
    4. Які іграшки робив Лонгрен? (Човни)
    5. Заможна людина з Каперни (Меннерс)
    6. Скільки років провів поза домом Лонгрен? (10)
    7. Що пив в трактирі Лонгрен? (Горілку)
    8. Якого кольору іграшку зробив Лонгрен в день шторму? (Чорного)
    9. В якому місці розповідають казки тільки про жуликів? (В Каперні)
    10. Вісницею чого є тигрова кішка? (Аварії корабля)
    11. Коли Ассоль навчилася читати? (В 8 років)
    12. З якої країни Ассоль чекала капітана? (Китай)
    13. До чиїх ніг прибило іграшку з червоними вітрилами? (Егля)
    14. Чого просив бродяга у Лонгрена? (Тютюну)

    (Рік, що минає підбирає епітети до образу Ассоль)

    1. Хто поставив запитання: "Знімання я тебе, як з'їдаю всіх?" (Сфінкс)
    2. Що повинен випити Грей, потрапивши в рай? (Вино)
    3. На який вулкан схожа кипляча каструля? (Везувій)
    4. Хто така Ліліан? (Мати Грея)
    5. Ким уявляв себе Грей, дивлячись на картину в бібліотеці? (Капітаном)
    6. В якому віці Грей пішов з дому? (14 років)
    7. На що в першому плаванні грей витратив гроші? (Карти, тістечка)
    8. Що робила Ассоль, коли її вперше побачив Грей? (Спала)
    9. Чому іграшки Лонгрена перестали приносити дохід? (З'явилися закордонні)
    10. Скільки дівчат уживалося в Ассоль? (2)
    11. З якою швидкістю б'ється серце Ассоль? (Кишенькових годинників)
    12. Скільки шовку треба на вітрила? (2000 метрів)

    (Рік, що минає робить порівняльну характеристику Меннерса і Лонгрена)

    6 тур "Темна конячка"

    Перед грою глядачі клали в мішечок свої питання за твором, в мішечку 10 питань (Раджу переглянути питання, щоб не було некоректних або повторюваних).

    Право назвати найслабша ланка надається глядачам, вибувають двоє учасників, що набрали більшу кількість голосів.

    7 тур "А скільки ж їх було?"

    Протягом однієї хвилини гравці повинні згадати і записати якомога більше героїв. Вибуває той, хто назве менше число героїв.

    8 тур ФІНАЛ

    Залишилося 2 учасників, в цьому поєдинку за кожну правильну відповідь вони отримують емблемки.

    1. Жанр твору "Червоні вітрила" (Феєрія)
    2. Час створення "Червоних вітрил" (1920)
    3. В якому місті в чорновому варіанті відбувалися події в "Червоні вітрила"? (Петроград)
    4. Який письменник допоміг опублікувати "Червоні вітрила"? (Максим Горький)
    5. Місце на річці, де Грей міняв такелаж (гирло)
    6. Судно, на якому Грей прибув за Ассоль ( "Секрет")

    Переможцю вручається книга О. Гріна "Та, що біжить по хвилях" і диплом.

    Список літератури:

    1. Л.М. Варламова. Музеї Гріна. Феодосія. Старий Крим. Подорож в країну Грінландію. - Сімферополь: СОНАТ, 2005. - с.112 з іл.
    2. А.С. Грін. Багряні вітрила. - М .: Астрель: АСТ, 2007. - с. 268 з іл.
    3. Література в школі від А до Я. 5 - 11 класи: енциклопедичний словник-довідник. - М .: Дрофа, 2006. - с. 717 з іл.

    Вікторина по повісті О. Гріна «Червоні вітрила»

      Як звали дружину Лонгрена?(Мері)

      Де розвиваються події повісті? (На березі моря, в Каперні)

      «Десять років мандрівного життя залишили в його руках трохи грошей ...» Про кого йдеться? (Про Лонгреном)

      «Він став працювати ...» Чим зайнявся Лонгрен? («Скоро в міських магазинах з'явилися його іграшки ...»)

      «Вона так само просила тебе!» Чиї це слова? До кого вони звернені? (Лонгрен говорить Меннерса)

      Сиві кучері, сіра блуза, сині штани. Високі чоботи, тростину і сумка ... Хто це? (Егль, відомий збирач пісень, легенд, переказів і казок.)

      Чий портрет перед нами: «Прана багато разів ситцеве плаття ..., худенькі засмаглі ноги, темні густі волосся, забрані в мереживну косинку ... Кожна риса ... виразно легка і чиста ...» (Ассоль)

      Хто передбачив майбутнє Ассоль? (Егль).

      «Батько і мати Грея були пихаті невільники свого становища ...» Чим відрізнявся від них Артур Грей? (Живий душею.)

      Що зробив Грей з картиною, що зображувала розп'яття?(Замазати фарбою цвяхи)

      Яку роль зіграв Грей в долі Бетсі?(Він дав їй грошей, щоб вона могла вийти заміж за кохану людину.)

      «Грей кілька разів приходив подивитися на цю картину ....» А що було зображено на картині?(Корабель )

      Продовжіть фразу: «Восени, на п'ятнадцятому році життя, Артур Грей ....»(«… таємно покинув будинок ... »)

      Як називався новий корабель Грея? («Секрет»)

      Хто розповів Грею історію Ассоль?(Хін Меннерс - син Меннерса)

      «З тих пір так її і звуть ...» А як звали Ассоль в Каперні? (Ассоль Корабельна .)

      Скільки метрів червоної матерії купив Грей? (Дві тисячі метрів .)

      Про що попросила Ассоль Грея, як тільки виявилася на кораблі?( «Ти візьмеш до нас мого Лонгрена?»)

      Яку істину зрозумів Грей завдяки Ассоль?(Потрібно робити так звані чудеса своїми руками)

      Остання фраза повісті: «Циммер ... сидів ... і думав про ...». Назвіть останнє слово книги О. Гріна. ( «... про щастя»)

    Запитання і завдання до феєрії Олександра Гріна «Червоні вітрила»

    1. Назвіть жанр твору? Що ви про це знаєте?
    2. Назвіть героїв твору, включаючи другорядних (бажано конкретизувавши).
    3. Як називалася місцевість, де розвиваються події?
    4. Як називалося місто, що згадується в творі недалеко від маєтку?
    5. Яка відстань було між містом і селом? Яка перешкода існувала між містом і селом?
    6. Скільки років виповнилося Ассоль, коли померла її мати?
    7. Які дві деталі, важливі для розкриття характерів і ідеї твору, зустрічаються двічі?
    8. Скільки років поневірявся Лонгрен в пошуках заробітку і щастя, залишивши Мері одну?
    9. Скільки років було Ассоль, коли вона залишилася з батьком?

    10 В якому віці була Ассоль, відбулося повне відчуження між жителями села і їх сім'єю? Через що це відбулося?

    1. Скільки років було Ассоль, коли вона навчилася читати і писати? Хто її цьому навчив?
    2. В якому віці Ассоль зустрічає Егля?
    3. Знайдіть і зачитайте епізод, в якому Егль допомагає Ассоль повірити в мрію.
    4. В якому віці Артур Грей вирішив стати лицарем? Хто такі лицарі?
    5. Знайдіть або перекажіть епізоди, де Артур Грей «пережив відчуття гострого чужого співчуття? В якому віці сталося?
    6. З ким дружив Артур Грей, коли йому було 10 років?
    7. Як і в чому Артур допоміг Бетсі?
    8. Чому Артур виріс людиною, не схожим на інших зі свого стану, кола?
    9. В якому віці у Артура склалася прекрасна душа?
    10. Скільки років було Артуру Грею, коли він таємно покинув свій будинок-замок?
    11. Ким хотів стати Артур, коли покинув будинок?
    12. Скільки років виповнилося САртуру, коли досконало опанував секретами морського мистецтва?
    13. Хто навчив морської справи Артура?
    14. Скільки років поневірявся Грей поза домом до першого повернення? Як довго тоді Артур пробув вдома?
    15. Скільки років виповнилося Артуру, коли він став справжнім капітаном?
    16. Скільки років було героям, коли вони зустрілися?

    У 200 школах Татарстану пройде «Урок чистоти»

    Дана акція стане одним із заходів, що проводяться в рамках Року екологічної культури та охорони навколишнього середовища в РТ.

    (Казань, 15 січня, «Татар-інформ», Алсу Сафіна). Завтра в 200 школах Татарстану, в тому числі в більш ніж 70 казанських школах, пройде «Урок чистоти», який буде присвячений розвитку заповідної справи в республіці. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів РТ Артем Сидоров на брифінгу в Кабінеті Міністрів РТ, присвяченому Року екологічної культури та охорони навколишнього середовища в РТ.

    Як розповів Артем Сидоров, республіканська еколого-просвітницька акція «Урок чистоти» - масштабної акції, в якій беруть участь, як співробітники Міністерства екології та природних ресурсів РТ, так і фахівці інших природоохоронних відомств, правоохоронних органів, органів прокуратури, громадських організацій, учбових закладів, Депутати Держради РТ. Передбачається, що «Уроки чистоти» будуть проводитися в республіці щоквартально.

    Крім того, в рамках Року екологічної культури та охорони навколишнього середовища в РТ в першому кварталі цього року спільно з Міністерством у справах молоді, спорту і туризму РТ заплановано проведення Республіканського конкурсу лідерів і керівників дитячих і молодіжних екологічних організацій «Лідер року - 2013» в номінації «Молодіжний ЕкоЛідер». Спільно з Міністерством освіти і науки РТ буде проведена Поволжская екологічна конференція школярів. Учні, що показали за підсумками конференції найбільш високі результати, надалі братимуть участь у всеросійській екологічної конференції школярів і різних міжнародних форумах. Артем Сидоров також відзначив, що в серпні республіка буде приймати у себе учасників всеросійської олімпіади юних геологів.

    Глава Міністерства екології та природних ресурсів РТ розповів, що в минулому році спільно з Міністерством освіти РТ було розпочато реалізацію проекту «Здоров'я моєї школи», в рамках якого учні 78 шкіл муніципальних районів і міст навчалися навичкам ведення екологічного моніторингу на пришкільній території: проводили аналіз проб повітря, води і ґрунту. «Ми вважаємо, що цей проект позитивно себе зарекомендував. В цьому році ця робота буде нами продовжена і значно розширена », - зазначив Артем Сидоров. За його словами, передбачається розпочати реалізацію ще одного проекту - «Зелена школа», в рамках якого школярі спільно з фахівцями їх відомства, а також Міністерства лісового господарства РТ, будуть облаштовувати і озеленювати свої пришкільні території, висаджувати дерева та чагарники і освоювати елементи ландшафтного дизайну.

    Дієприслівники доконаного і недоконаного виду (2 години)

    знати : Дієприслівник зберігає вид дієслова, від якого воно утворене; дієприслівник як незмінна частина мови не має закінчення.

    вміти : Розпізнавати дієприслівники доконаного і недоконаного виду; утворювати дієприслівники доконаного і недоконаного виду від відповідних дієслівних форм; правильно вживати дієприслівники в мові.

    устаткування : Таблиця «Словотвір дієприслівників», сигнальні картки.

    Хід уроку 1. Постановка цілей і завдань.

    Сьогодні нам належить навчитися створювати нові слова і правильно використовувати їх у мовленні. Цими словами будуть вже відомі вам деепричастия. Ми дізнаємося, якими способами і за допомогою яких морфем можна утворити дієприслівники, чи однаково утворюються дієприслівники доконаного і недоконаного виду. Але вивчення нового будується на вже наявних знаннях, тому спочатку займемося повторенням відомостей про дієприслівнику, отриманих вами на попередніх уроках.

    2. Повторення. Гра «Закінчи фразу».презентація

    Дієприслівник - це самостійна частина мови, яка позначає ... (додаткову дію)

    Дієприслівники відповідають на питання ... (що роблячи? Що зробивши? Як? Яким чином? Чому? Коли? І ін.)

    Дієприслівник поєднує ознаки ... (дієслова і прислівники)

    Наречние ознаки - це ... (незмінюваність; залежність в реченні від дієслова-присудка; виступає в ролі обставини в реченні)

    Дієслівні ознаки деепричастия - це ... (зворотність-невороття; вид; можуть поширюватися, як дієслова)

    Дієприслівник, об'єднуючи ознаки прислівники і дієслова, показує ... (яким чином, чому, коли відбувається дія, назване дієсловом-присудком)

    З морфем у складі деепричастия відсутня ... (закінчення)

    У реченні дієприслівник залежить від ... (дієслова-присудка)

    Дієприслівникових оборот - це ... (дієслово із залежними словами)

    Дієприслівникових оборот на листі ... (якщо ви стикалися з запитом)

    Між однорідними дієсловах, з'єднаними союзомі , Кома ... (не ставиться)

    Чи не з дієсловах пишеться ... (окремо)

    1. Перевірка домашнього завдання (З IX глави повісті Гоголя Н. В. «Тарас Бульба» від слів «А з міста вже виступало вороже військо ...» до слів «... і сипали кулями козаки» потрібно було виписати деепричастия, визначити їх вид, виділити суфікси).

    Завдання заздалегідь виконано на дошці одним з учнів або спроектовано на екран.- Назвіть суфікси дієприслівників доконаного виду. - Недосконалого виду.

    Ми бачимо, що дієприслівники доконаного і недоконаного виду мають різні суфікси, а зараз нам належить з'ясувати, від яких дієслівних форм вони утворюються: однакових або різних. Яка ваша думка? (Учні висловлюють свою думку, наводять докази).

    3. Новий матеріал.

    Зараз, працюючи з таблицею, ми дізнаємося, хто з вас мав рацію, а хто помилявся. 1) Робота зтаблицею.

    словотвір дієприслівників

    Що справи [й'-а]?

    Що сдела-в?

    Основа дієслова теперішнього часу недоконаного виду

    Основа інфінітива доконаного виду

    работа [й'-у] т, сид '-ат

    поневолити -ть, посидівши -ть

    Дієприслівники недоконаного виду

    Дієприслівники доконаного виду

    Робота [й '- а], сид' - а

    поневолити - в, посидівши - в

    Дієприслівники недоконаного виду не зрадіють від дієслів:

    1. з основою, що складається з одних приголосних: шиють, ллють, тиснуть, тчуть;
    2. з основою на Г, К: біг-ут, тек-ут;
    3. з основою теперішнього часу на шиплячий: маж-ут

    2) Висновок: деепричастия недосконалого виду утворюються від основи теперішнього часу недоконаного виду і суфікса - а (я), дієприслівники доконаного виду - від основи інфінітива доконаного виду і суфікса - в.

    4. Тренувальні вправи.Користуючись таблицею, запишіть дієслівні форми, від яких утворилися дієприслівники, виписані з повісті Гоголя. Чи тільки суфікси- а (-я) і - в є у цих дієприслівників?

    У дієприслівників бувають суфікси, які називають непродуктивними, тому що в даний час вони вкрай рідко або зовсім не беруть участь в утворенні нових слів. це суфікси-в, воші, ши, -учі, -ючі.Знаходимо ми їх лише в застарілих або діалектних словах. Наведіть приклади відомих вам дієприслівників з такими непродуктивними суфіксами, визначте пласт лексики, до якого вони відносяться: застарілі або діалектні.

    1. Рішення лінгвістичних завдань. На дошці записані або проектуються наступні завдання:
    1. Збираючи - збирають \u003d Х (Х \u003d -а)
    2. Х - я \u003d співати
    3. Закрутитися + Х \u003d закрутившись
    1. Гамселить - я \u003d Х Колективна робота.

    завдання . Розподіліть дієслова за рубриками таблиці, утворіть від них дієприслівники, позначте суфікси дієприслівників. Закінчивши роботу, сформулюйте правило написання гласною перед суфіксами дієприслівників.

    Витирати, витерти, бліднути, збліднути, давати, дати, організувати, малювати, кричати, крикнути, мовчати, замовкнути, мити, рити, плисти, читати, прочитати, прийти.

    Недовершений вигляд

    Досконалий вигляд


    Перевірка виконання завдання, висновок про написання голосних перед суфіксами дієприслівників.

    повторення : Які способи освіти видових пар дієслова представлені в нашому завданні? Вживання дієприслівників в мові.

    Дієприслівники в усному мовленні використовуються рідко, чого не скажеш про письмову. І не завжди, на жаль, їх вживання буває безпомилковим. Наступні наші вправи будуть розвивати вміння правильно вживати дієприслівники в мові.

    Завдання 1. Про бразил від дієслова причастя і дієприслівники із залежними словами, позначте суфікси, визначте вид.

    1) Турбуватися (про що?), Тривожитися (за кого?), Запевнити (в чому?), Управляти (чим?), Перемогти (кого?), Страждати (від чого?).

    завдання 2 . Працюємо коректорами. Виправте помилки в пропозиціях (пропозиції записані на дошці або видаються кожному учневі на картці).

    Проїжджаючи повз станцію, у мене злетіла капелюх.
    Розсівшись по машинам, зірвали мотор.
    Підходячи до воріт фабрики, пролунав перший гудок.
    Катаючись на човні, місяць навіювала смуток.
    Розчесавши коням гриви, екіпажі рушили в дорогу.

    Дуже важливо, працюючи над твором, викладам, стежити за вживанням в тексті дієприслівників, щоб не було подібних помилок. Робота з сигнальними картками.

    Синій колір - є таке дієслово; червоний - такого слова не існує.

    Бережіть, спя, кружляючи, ткя, підійшовши, украся, рвучи, гня, читаючи, ненавідючі, Пія, знаючи, могші, могя, вря, дотримуючись, прихопивши, лезя, Мазая, пахая, сидячи, вмиваючи, образивши, жгя, сопучи, ехая, мажа.

    1. Перевірочна робота з використанням контрольного листа по темі «Причастя і дієприслівник».

    завдання: виписати з блоків Б, В (1 варіант) і Е, Ж (2 варіант) деепричастия, визначити їх вид, записати глагольную форму, від якої утворено дієслово.

    (Виконані завдання перевіряє або вчитель, або консультанти).5. Підведення підсумків уроку.- Що ви сьогодні дізналися нового на уроці? - Від яких дієслів можна утворити дієприслівники недоконаного виду? з овершенно виду? - За допомогою яких суфіксів утворюються дієприслівники доконаного виду? Недосконалого виду?6. Домашнє завдання.


    Типова характеристика педагога, відповідного вимогам першої кваліфікаційної категорії

    Компетентність в області особистісних якостей сформована на досить високому, але не максимально можливому рівні. Педагог здатний до тонкого, точному і індивідуалізованого сприйняття внутрішнього світу учнів. Він характеризується високим ступенем задоволеності від професії і самореалізованості в ній. Педагог має досить високий рівень загальної культури, що дозволяє йому вільно орієнтуватися не тільки в своєму предметі, а й в суміжних предметних областях, а в результаті - ефективно реалізовувати свої професійні функції. Можливо поєднання відносно не високою загальної культури з високим рівнем самоорганізації, що дозволяє компенсувати недоліки і в результаті забезпечувати прийнятне виконання педагогічної діяльності.

    Педагог може поставити і обгрунтувати цілі і завдання навчального курсу і окремого заняття, орієнтуючись на добре знання нормативних вимог, вікових та індивідуальних особливостей учнів. Виявляє не тільки необхідні знання, а й досить сформовані вміння їх використовувати при постановці мети. Педагог може поставити і обгрунтувати цілі і завдання для кожного учня в рамках навчального курсу для кожного окремого заняття по будь-якій темі. Педагог може відкоригувати цілі і завдання навчального курсу і окремих занять в залежності від освітніх запитів учнів, виявленого рівня їх розвитку, навчальних досягнень і ін. Він періодично залучає учнів в процес постановки мети. Потрібно підвищення кваліфікації та корекційна робота для усунення можливих проблем: розвиток вміння ставити мету для учнів на основі теми будь-якого уроку, розвиток вміння враховувати особливості будь-якого віку і індивідуальні особливості будь-якого школяра при постановці мети, залучати учнів до процесу постановки мети.

    Педагог володіє навичками мотивування і має необхідні знання для цього, вміє спонукати інтерес до предмета. Орієнтується на «цікавість», яскравість прикладів з точки зору сприйняття конкретних учнів. Використовує індивідуальний підхід в оцінюванні учнів. Включає в навчання значимий для учнів матеріалу, трансформуючи нормативні завдання в особистісно значущі. Використовує оцінку як мотивуючий фактор. Активно використовує позитивну мотивацію (схвалення, похвала). Створює ситуації успіху.

    Враховує інтерес учнів до змагання як формі роботи і використовує взаємне порівняння і порівняння з минулими особистими результатами для мотивування учнів. Включає мотивацію на позитивне ставлення до школи, товаришів. У діяльності педагога присутні елементи співвіднесення шкільного навчання з особовим досягненням успіху учня в системі конкретних відносин з однолітками і дорослими.

    Педагог може успішно реалізувати типову освітню програму, обґрунтувати самостійний вибір підручників та навчальних комплектів, внести необхідні допустимі зміни в програмний матеріал. Періодично бере участь в обговоренні програм на засіданнях методичного об'єднання.

    Має кілька самостійних програмних і методичних розробок. Порівнюючи різні програми, швидше за бачить їх загальні риси, ніж відмінності. Педагог успішно реалізує модифіковані з урахуванням принципів індивідуалізації і диференціації освітні програми. Педагог цілеспрямовано оновлює методичні та дидактичні матеріали.

    Застосовувані їм способи прийняття рішень носять творчий характер, вони спрямовані на підтримку особистості учня. Такий учитель здатний до вироблення кількох альтернативних варіантів рішення, провідний критерій при виборі альтернативи - інтереси учня.

    Педагог вміє планувати навчальні заняття, вибирає оптимальні методи і засоби навчання. Однак його рівень умінь не завжди забезпечує високі результати в освоєнні предметного змісту, так як він недооцінює багатогранність навчально-виховного процесу. Педагог «не завжди бачить» місце дисципліни викладання в навчальному плані, не вміє виділити головного (істотного) і другорядного в навчальному змісті, В системі понять - для нього все важливо. В результаті, не дивлячись на всі зусилля, деяка частина учнів показує невисокий рівень знань, умінь і навичок на уроках у цілому.

    Такого педагога вигідно відрізняє вміння працювати в колективі, включаючись в систему ділових і міжособистісних відносин з іншими учасниками освітнього процесу. Для нього характерні розвинені практичні навички, схильності, індивідуальний стиль продуктивної педагогічної діяльності; ставлення до навчання як найважливішого засобу самопідготовки до практичної діяльності. Він має багатий досвід професійної самоосвіти. До відмінних рис такого педагога можна віднести: критичну оцінку результатів своєї праці і своїх товаришів, активну позицію в питаннях ефективної організації продуктивної навчальної діяльності, спрямованість оцінювання і корекцію навчального процесу для досягнення високих результатів діяльності.

    Найважливіше з його практичних умінь - це вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, переносити їх в навчальні ситуації. Варіюючи ступінь новизни і комплексності навчального завдання, педагог може визначити і оцінити рівень готовності учнів до засвоєння і застосування знань.

    1. Перепиши слова в зошит, встав пропущені букви:

    перекош_нний, викач_нний з гаража, смеш_нний з цукром, занавеш_нние вікна, ненавід_вшій, стел_щійся, клокоч_щій, трепещ_щій, кле_вшій, обстрел_нний.

    2. Випиши з пропозицій причастя колишніх часів.

    Мощена бруківкою дорога прорізала зустрілася на нашому шляху село. Ми побачили димлячі над дахами труби, почули крики пастуха, поганяти поверталося з пасовища стадо, відчули запах щойно випеченого хліба. Ті, хто мріє про відпочинок і нічліг, ми постукали в найближчу хату, вікна якої були відкриті навстіж.

    3. У яких пропозиціях правильно розставлені розділові знаки?

    а) Вулиця, що веде в гору, була вільна.

    б) Покриті інеєм, скелі йшли в небачену далечінь.

    в) Герасим, обдарований небаченою силою працював за чотирьох.

    г) Дорога, огинає голі скелі, в'ється по глибокій улоговині.

    д) Важко визначити відстань в снігових просторах, які обманюють, недосвідчений очей.

    4. Спиш пропозицію, розстав розділові знаки, виконай розбори.

    Блюдця лілій і нитки йдуть3 від них в глибину дуже граціозні4. (3 морф.4-синт) 1. Вкажи дійсні причастя минулого часу:

    а) зіпсований; д) вмиватися;

    б) колотий; е) вмиватися;

    в) заступивсь; ж) ненависний.

    г) коловшій;

    5. Вкажи пасивні дієприкметники теперішнього часу:

    А) переглянув; д) розглянутий;

    Б) розглянутий; е) розвівався;

    В) слухає; ж) дихаючий.

    Г) чутний;

    6. Випиши з пропозицій причастя разом з іменниками, до яких вони належать; визнач число, рід і відмінок дієприкметників.

    Я милувався грозою, сидячи в темній бібліотеці, глушить громом і засліплює полум'ям, світло осяває кімнату. Потроху лютував весь день грім став стихати, в кімнаті посвітлішало від місяця, який з'явився через саду, через його мокрих мотаються гілок. Спостерігаючи за змінами в природі, я думав про те, який прекрасний і непередбачуваний світ, що оточує нас.

    Үгез ітенә претендентлар

    (Яки хап та-хоп ... үгез юк!)

    (Скетч)

    Каравилчи: һай рәхмәт төшкерләре бүген дә суйганнар ікән әле. Суйсиннар, фермаси белән кирип бетерсәләр дә сүзем юк. Міңа еш кімер.Азни каравиллави та җіңелрәк ... (пауза) Ітен сорасаң та Карун ферма мөдіре бірмәс інде. Аниң короваю еч-баши, үпкә-бавири Мінеко булир.Суеп бетергәнче Монна кітмәскә кірәк.

    Ферма мөдіре: Каравилчини әйтәм, йөрі інде шакал Сима ит тірәлі күзен майландирип. Бу айнимаска та ит кірәк мікән әллә? Ашам торсин әле, Артик туенип кікерә башлар ... (пауза) Тәк-тәк, суючиларга муенин Булс та бірергә тури килер. Болар таралишкач үземә нічек тә юньлерәк өлешен еләктерермен әле.

    Бухгалтер: Складка үлчәргә алип баргач ітнең кілограммин кіметеп склад мөдіренә дә үземә дә өлеш чигармий булмас.Үгезе зур күренә, күбрәк кіметсәң дә сізелмәс әле.

    Зоотехнік: Ітне тагин райондаги берәр түрәгә төшереп бірергә дип алирга та й вәссәлам-тури өйгә! Җөе дә сізелмәсен алип кайтип кіткәннең. Шушинда фермада буталип йөреп ітсез калсам міні Беркем дә аңламас.

    Інженер: Керемгә алинмаган, кәгазьдә күптән чигип очки запчастьләр ярти склад. Шуларниң берәрсен чіттән алип кайттим дігән булип, хет алги ботин булсада еләктерергә иде біт інде, җай бар Чакта.

    Агроном: Ашлама сөйләшергә кірәк дип бу ітнең берәр ун кілосин Булс та записка яздирип алмийча булмас. А то бу Арада өйдә холодильник та бушап тора әле.Үземнең дә гәүдәдә ит бетеп тора.

    Пешекче: Ашка ітне Бармак очи кадәр генә калҗаларда ТУРАПОВ салип пешерсәм, іншалла, калганин сумка тутирип алип кайтип кітәргә кірәк булир. Өйдәге холодильник Тули бугай әле ул.Урин табип булмаса берәрсенә шипирт кина сатирмин.

    Хуҗалик рәісе: Үгез ите шәп інде ул.Шоферга әйтеп АРТК санин өйгә кайтарттирип куярга кірәк.Кунаклар та кілеп чигуи бар.

    Ревізор: Бу ні бу? Аңлат! (Склад мөдіренә мөрәҗәгәть ітә) нішләп үгез ите 1 центнер гина ітеп керемгә алинган? Кая калгану?

    Склад мөдіре: Тсс.Шаулама! Әнә сіңа дігәне-кәгазь капка салинип куелган.Кеше күргәнче Алда шил Монна!


    конспект уроку

    в 7 класі

    з літератури.

    Тема урока : «В очікуванні дива ... (За твором О. Гріна« Червоні вітрила ».

    Мета уроку: 1 . Діагностика прочитання твору.

    2. Розвиток усного мовлення учнів.

    3. Навчання вмінню давати точний і вичерпну відповідь на

    Питання.

    4. Розвиток вміння виділяти головне, систематизувати і

    узагальнювати прочитане.

    Тип уроку: урок-вікторина.

    План уроку:

    1. Організаційний момент.
    2. Вікторина з прочитаного твору.
    3. Підведення підсумків уроку.
    4. Д / З.

    Конспект уроку.

    1. Оргмомент.

    Коли ми відкриваємо таку книгу, як «Червоні вітрила» Олександра Гріна, ми торкаємося до дуже популярному твору. Андрій Богословський написав оперу «Червоні вітрила», багато поетів писали вірші за мотивами книги Гріна, а вірш Сергія Норовчатова так і називається «Червоні вітрила». Прекрасна і екранізація, вона також дуже популярна. І справа, звичайно, не тільки в грі чудових акторів: Василя Ланового, Анастасії Вертинською. «Червоні вітрила» мають чарівністю, властивим не всякому твору мистецтва.

    1. Вікторина.
    1. Як А.Грін визначив жанр свого твору?(Феєрія)
    2. Як звали дружину Лонгрена?(Мері)
    3. Де розвиваються події повісті? (На березі моря, в Каперні)
    4. «У цей вечір була холодна, вітряна погода ...» А що сталося в цей вечір?(Змерзла і захворіла Мері пішла до Лісса, заклала кільце і роздобула трохигрошей. Вона Помоклі ...)
    5. «Десять років мандрівного життя залишили в його руках трохи грошей ..» Про кого йдеться? (Про Лонгреном).
    6. «Він став працювати ...» Чим зайнявся Лонгрен? («Скоро в міських магазинах з'явилися його іграшки ...»
    7. «Вона також просила тебе!» Чиї це слова? До кого вони звернені? (Лонгрен говорить Меннерса)
    8. «... хіба вони вміють любити? Треба вміти любити, а цього-то вони не можуть. » Про кого так говорить герой? (Про жителів Каперни.) На чиє питання він відповідає?(Питання Ассоль ). Який це був питання?(Чому нас не люблять ?)
    9. Що було улюбленою розвагою Ассоль? (Забратися на коліна до батька і слухати розповіді його про людей і про життя.)
    10. Сиві кучері, сіра блуза, сині штани. Високі чоботи, тростину і сумка ... Хто це? (Егль, відомий збирач пісень, легенд, переказів і казок.)
    11. Чий портрет перед нами: «Прана багато разів ситцеве плаття ..., худенькі засмаглі ноги, темні густі волосся, забрані в мереживну косинку ... Кожна риса .. виразно легка і чиста ...» (Ассоль)
    12. «Не знаю, скільки років пройде... Одного разу вранці ... »Хто передбачив майбутнє Ассоль? (Егль).
    13. А що ж станеться одного разу вранці? ( «...в морській далині під сонцем блисне червоне вітрило. Сяюча громада червоних вітрил білого корабля рушить, розсікаючи хвилі, прямо до тебе ... »)
    14. Чому, як ви думаєте, розповідь про життя Ассоль ведеться паралельно життєпису Грея? (Автор готує читача до думки про те, що долі цих героїв переплелися не випадково.)
    15. «Батько і мати Грея були пихаті невільники свого становища ...» Чим відрізнявся від них Артур Грей? (Живий душею.)
    16. Чому Грей зіпсував картину, що зображала розп'яття?( «Я не можу допустити, щоб при мені стирчали з рук цвяхи і текла кров. Я цього не хочу.»)
    17. Який епізод зробив друзями Грея і служницю Бетсі? (Бетсі ошпарила руку, а Грей спеціально обшпарив собі руку, щоб відчути, як боляче дівчині.)
    18. Яку роль зіграв Грей в долі Бетсі? (Він дав їй грошей, щоб вона могла вийти заміж за кохану людину.)
    19. З ким грав в дитинстві Артур Грей? (Один)
    20. «Грей кілька разів приходив подивитися на цю картину ....» А що було зображено на картині?(Корабель)
    21. Продовжіть фразу: «Восени, на п'ятнадцятому році життя, Артур Грей ....» ( «...таємно покинув будинок ... »)
    22. Продовжіть фразу: «Капітан» Ансельма »... заздалегідь тріумфував, уявляючи, як місяці через два Грей скаже йому ...» (Я хочу до мами ...)
    23. «Перемога на твоєму боці, шахрай». Чиї це слова? До кого вони звернені?(Капітана Гопа, до Грею).
    24. Хто молився такими словами: «За плаваючих, подорожуючих, недужих, страждаючих і полонених ...» (Мати Грея.)
    25. Як називався новий корабель Грея? («Секрет»)
    26. «Капітан вибрався на відкрите місце ... і побачив тут ...» А що ж побачив капітан Грей? (Сплячу Ассоль).
    27. Хто розповів Грею історію Ассоль? (Меннерс, довгий молодий хлопець ...)
    28. «З тих пір так її і звуть ...» А як звали Ассоль в Каперні? (Ассоль Корабельна.)
    29. Продовжіть фразу: «... У ній дві дівчини, дві Ассоль, перемішаних в чудовій прекрасної неправильності. Одна була дочка матроса ..., інша - .... »«... живе вірш
    30. Хто справжні друзі Ассоль? (Це великі старі дерева)
    31. «Чия це жарт? Чия жарт?» Про що запитує Ассоль? Як на її пальці з'явилося кільце? (Грей одягнув їй кільце, поки вона спала.)
    32. «Він шарів, як посмішка, красою духовного відображення» ... Про що мова?(Про червоному шовку, купленому Греєм.)
    33. Скільки метрів червоної матерії купив Грей? (Дві тисячі метрів.)
    34. Продовжіть фразу, яку сказала Ассоль вугільників: «... ти, напевно, коли навалюється вугіллям кошик, то думаєш, що ...»( «.. вона зацвіте.»)
    35. Завершіть пропозицію: «завдяки їй я зрозумів одну нехитру істину. Вона в тому, щоб ... »( «... робити так звані чудеса своїми руками.»)
    36. Продовжіть фразу: «Коли для людини головне - отримувати найдорожчий п'ятак, легко дати цей п'ятак, але, коли душа таїть зерно полум'яної рослини - дива, зроби їй це диво ...» («Нова душа буде в нього й нова в тебе».)
    37. «Щастя сиділо в ній пухнастим кошеням ...» Коли щастя оселилося в серце Ассоль? (Коли вона побачила Грея.)
    38. Про що попросила Ассоль Грея, як тільки виявилася на кораблі?( «Ти візьмеш до нас мого Лонгрена?»)
    39. Як Летика назвав Ассоль?(Кращим вантажем, найкращим призом «Секрету»)
    40. Остання фраза повісті: «Циммер ... сидів ... і думав про ...». Вимовте останнє слово книги О. Гріна. ( «... про щастя.»)

    д) малювала.

    2. Як звали сина Меннерса?

    5. Що таке феєрія?

    Варіант 1 Виконав (а) ______________________

    1. Вкажіть справжнє прізвище Олександра Гріна.а) Гриньов; б) Гриневич; в) Григорович; г) Гриневський; д) Горький.

    2. До якого жанру відніс А. Грін «Червоні вітрила»?а) чарівна казка; б) казка-бувальщина; в) казкова історія; г) повість-феєрія; д) роман.

    3. Як Лонгрен відгукнувся про загибель Меннерса?а) справедливість восторжествувала; б) я зробив чорну іграшку; в) я його покарав, а сама природа; г) от Мері і помстився; д) мені тепер легше жити.

    4. Як називали Ассоль жителі Каперни?а) сирота; б) корабельна Ассоль; в) русалочка; г) мила Ассоль; д) принцеса.

    5. Що Артур Грей зробив з картиною, що зображувала Христа?а) відніс її на горище; б) подарував служниці Бетсі; в) вирізав з рами і заховав у себе в кімнаті; г) домалював на ній ангелів; д) замазав цвяхи блакитною фарбою.

    Варіант 2 Виконав (а) ______________________

    1. Ким мріяв стати Грей в дитинстві?а) піратом; б) торговцем; в) принцом; г) мандрівником; д) капітаном.

    2. На який палець надів Грей кільце сплячої Ассоль?а) на мізинець; б) на безіменний; в) на середній; г) на вказівний; д) на великий.

    3. З чим порівнюється колір тканини для вітрил?а) з червоним заходом; б) з червоної ранкової струменем; в) з яскраво-червоною кров'ю; г) з червоними губами; д) з червоним рум'янцем.

    4. Якого кольору був корпус корабля з червоними вітрилами?а) чорного; б) білого; в) червоного; г) червоного; д) кольору морської хвилі.

    5. Яку істину зрозумів Грей завдяки Ассоль?а) потрібно завжди зберігати свою гідність; б) щастя в руки сама не приходить; в) для щастя потрібно бути наполегливим; г) червоний колір завжди приносить удачу; д) потрібно робити так звані чудеса своїми руками;

    Варіант 3. Виконав (а) _____________________

    1. Скільки творів створив А. Грін?а) близько 100; б) близько 500; в) 600; г) більше 700; д) майже 1000.

    2. Хто передбачив Ассоль долю?а) ворожка; б) батько; в) старий Егль; г) побачила уві сні; д) сусідка.

    3. Що залишає Грей близько сплячої Ассоль?а) старовинне дороге кільце; б) східний амулет; в) гранатовий браслет; г) перлове намисто; д) діамантове кольє.

    4. Як називався фрегат під червоними вітрилами, на якому Грей повіз із собою Ассоль?а) «Ансельм»; б) «Ассоль»; в) «Артур»; г) «Світанок»; д) «Секрет».

    5. Що робила Ассоль, коли побачила червоні вітрила?а) шила; б) в'язала; в) читала; г) робила вітрильник на продаж;

    д) малювала.

    Варіант 4. Виконав (а) ______________________

    1.Сколько червоної тканини купив Артур Грей для вітрил?а) 150 метрів; б) 500 метрів; в) 1000 м; г) близько 1500 метрів; д) 2000 метрів.

    2. Як звали сина Меннерса?а) Бертольд; б) Циммер; в) Хін; г) Летика; д) Пін.

    3. Як оточуючі ставилися до Ассоль?а) шкодували її, так як у неї загинула мати; б) не звертали на неї уваги; в) висміювали і знущалися; г) хотіли з нею спілкуватися, але вона уникала цього; д) всі, крім Меннерса, любили її.

    4. З ким дружив в дитинстві Грей?а) з матросами; б) любив бути завжди з батьками; в) зі сторожем їх замку; г) зі служницею Бетсі; д) ні з ким, він тільки читав книги.

    5. Що таке феєрія?а) тканину червоного кольору; б) кольорові вогники; в) збулася мрія; г) чарівне, казкове видовище; д) одна з щогл корабля.

    ЕТАЛОН: Варіант 1: 1г; 2г; 3б; 4б; 5д.Варіант 2: 1д; 2а; 3б; 4б; 5д.Варіант 3: 1б; 2в; 3а; 4д; 5в.Варіант 3: 1б; 2в; 3а; 4д; 5в.